Author Topic: !!! CITITI INAINTE !!!  (Read 2854 times)

Cris

  • Staff Traceurs.RO
  • Administrator
  • Traiesc pe forum
  • *****
  • Posts: 516
  • Din infrangeri se nasc invingatorii
    • RebornEducation
!!! CITITI INAINTE !!!
« on: July 15, 2012, 02:17:35 AM »
    Scopul acestei rubrici este de a face cunostinta cu ceilalti utilizatori ai forumului si practicanti de Parkour.

    Chiar daca unele informatii le-ati furnizat in procesul de inscriere pe forum, in mesajul de prezentare va rugam sa precizati

    • Numele [porecla sau prenumele din buletin]
    • Varsta
    • Localitatea de domiciliu
    • Adresa Facebook
    • Ce miscare practicati si de cat timp (parkour sau freerunning)



    Aceste informatii ne ajuta sa ne cunoastem cat de cat si sa ne facem o impresie generala despre noii utilizatori.
    Informatiile furnizate pot fi folosite de administratori pentru unele statistici si decizii de dezvoltare a forumului.

    Asadar, va rugam...spre "astea sunt regulile" , de a mentiona cateva informatii despre voi in mesajul de introducere, si nu doar un "salut" sau "hop si eu, voi ce mai ziceti ? "
« Last Edit: March 15, 2015, 10:56:18 PM by Cris »
Aceasta comunitate sprijina PARKOUR-ul, nu COMPETITIA - antrenati-va fara rivali !

Cris

  • Staff Traceurs.RO
  • Administrator
  • Traiesc pe forum
  • *****
  • Posts: 516
  • Din infrangeri se nasc invingatorii
    • RebornEducation
Re: CITITI INAINTE DE A VA PREZENTA
« Reply #1 on: July 15, 2012, 02:21:56 AM »
Deasemenea, nu va grabiti sa postati.

Inainte de a lasa un mesaj pe forum, asigurati-va ca ati citit regulile forumului. Regulile sunt acolo pentru un motiv, nu doar pentru ca sunt la moda !

Dupa ce ati citit regulile, aveti putina rabdare si navigati pe forum. Explorati rubricile, vedeti ce se discuta, unde, cine zice ce.
Informatii deja exista, trebuie doar sa le gasiti. Cine stie, poate pana la urma veti gasi raspunsurile la intrebarile pe care le aveati.

In alte cuvinte, nu intrebati acelasi lucru de 1000 de ori. Asigurati-va ca nu exista deja un raspuns, si ca nu puteti trai fara el  :-D .

Nu va grabiti sa va dati cu parerea. La inceput, este foarte probabil sa aveti o parere gresita si prost informata.
Inca o data - aveti rabdare, informati-va inainte sa "vorbiti".

Daca nu stiti despre ce vorbiti, o sa fiti penibili , ca sa nu mai zic ca veti enerva la culme niste oameni care incearca sa faca ceva bun pe forum.

Pe scurt : cititi regulile, respectati-le, aveti rabdare si informati-va ! .
« Last Edit: July 30, 2012, 12:29:46 AM by Cris »
Aceasta comunitate sprijina PARKOUR-ul, nu COMPETITIA - antrenati-va fara rivali !

Cris

  • Staff Traceurs.RO
  • Administrator
  • Traiesc pe forum
  • *****
  • Posts: 516
  • Din infrangeri se nasc invingatorii
    • RebornEducation
Re: CITITI INAINTE DE A VA PREZENTA
« Reply #2 on: July 15, 2012, 02:22:57 AM »
Echipa Traceurs.ro roaga toti utilizatorii forumului sa respecte REGULILE si sa citeasca neaparat subiectele importante (sticky) de la fiecare categorie, exceptand rubrica "Articole Parkour" .

  • Va rugam sa respectati regulile ortografice, scrieti corect. Daca este nevoie, verificati mesajul inainte de a-l publica. Va reamintim ca scrierea mesajelor cu t, s, q, si altele asemanatoare se sanctioneaza cu avertizari. 2 avertizari = interzicerea accesului la forum pentru 3 zile.
  • Subiectele de discutie sunt clare si precise, va rugam nu va indepartati de la subiect (off-topic), astfel de mesaje vor fi sterse imediat si fara prea mari regrete.
  • Nu postati daca nu sunteti in cunostinta de cauza. Daca singura idee pe care o aveti este " de acord cu tine frate " , nu o postati - nu aduce nici un plus de valoare.
  • Incercati pe cat posibil sa evitati mesajele de 1 rand, adica idei scurte si neargumentate. Forumul este un loc de discutii, nu chat. Asa ca discutati, dar nu confundati forumul cu MIrc-ul.

In atentia celor noi veniti : Nu dati sfaturi. Fiind noi veniti, nu aveti nici experienta nici cunostintele necesare pentru a da sfaturi altora. Cel mai bun sfat pentru inceput - vorbiti mai putin, ascultati mai mult.

Am observat ca toate subiectele, pana acum, sunt comentate, nu discutate, cu atat mai putin argumentate.

a argumenta : A sus?ine, a ?nt?ri, a dovedi, a demonstra ceva cu argumente. (defintia dex online)



Mesajele postate doar pentru a face prezenta, sau pentru a creste numarul de posturi, vor fi sterse imediat.

Si in ultimul rand, nu ca o obligatie ci ca un sfat - ganditi-va mai mult daca ceea ce scrieti poate ajuta pe cineva, sau daca doar scrieti ca sa va aflati in treaba.



Dorim prin aceste masuri sa reducem numarul mesajelor inutile (offtopic) si a celor care nu contribuie cu absolut nimic la forum.

Forumul a fost creat pentru a fi un punct de informare pentru cei care sunt curiosi si vor sa afle mai multe despre Parkour. Pastrati forumul informativ si clar, asa cum ar trebui vazut de cei care intra pentru prima oara pe forum.


Va multumim.
« Last Edit: July 30, 2012, 12:30:05 AM by Cris »
Aceasta comunitate sprijina PARKOUR-ul, nu COMPETITIA - antrenati-va fara rivali !