Author Topic: Parcul Carol  (Read 4501 times)

Cris

  • Staff Traceurs.RO
  • Administrator
  • Traiesc pe forum
  • *****
  • Posts: 516
  • Din infrangeri se nasc invingatorii
    • RebornEducation
Parcul Carol
« on: July 30, 2012, 12:18:12 PM »
Parcul Carol


Localizare: Staţia de metrou “Tineretului” venind dinspre “Piaţa Unirii (II)” alegeţi ieşirea în direcţia mersului trenului(deşi cred că este o singură gură de metrou). De acolo traversaţi strada (pe trecerea de pietoni sau pe maşini) astfel încât să fiţi lângă Liceul Şincai (pentru cine nu ştie, este o clădire măricică vis a vis de Parcul Tineretului). De pe acea parte drumul vostru se va continua tot în faţă, paralel cu Parcul Tineretului. Pentru început dacă nu sunteţi familiarizaţi cu drumul, va fi mai lungă escapada, veţi şti că aţi ajuns la Parcul Carol în momentul în care veţi vedea o zonă înconjurată de un gard verde, plină de vegetaţie şi ditamai Mausoleu care vă face umbră. Mausoleul se mai vede şi pe la jumătatea drumului so pay attention kids to da’ sky.

Forţele de Ordine: Armata se află lângă flacără, au apărut mai nou gardienii de parc (sau deabea acum i-am văzut eu).

Populaţie: Ca orice parc mai ales parc cunoscut, are o popularitate destul de mare. Deobicei în timpul săpentruămânii este mai liber, în week se mai aglomerează treaba.

Precizări: Mai nou am auzit că se dau amenzi pentru suitul în copaci, dacă aveţi chef de maimuţăreală făceţi-o rapid sau în locuri mai retrase. Gardienii de parc sunt nişte ţărani imbecili, rar mai vezi unu citit, umblă p-acolo ţanţoşi, încercaţi să vă limitaţi la lucruri simple când sunt prin zonă. Sper că nu trebuie să vă zic că n-aveţi voie să faceţi grătar la flacără hahah.




































































































Aceasta comunitate sprijina PARKOUR-ul, nu COMPETITIA - antrenati-va fara rivali !