Author Topic: Tibi - 16 ani - Magurele  (Read 1383 times)

Tibi

  • Nou venit
  • *
  • Posts: 5
  • Locatia: Magurele
  • Prenume: Tibi
Tibi - 16 ani - Magurele
« on: July 30, 2012, 04:07:12 PM »
    Numele : Tibi [ Si nume si porecla cum vreti voi sai spuneti  :grin:]
    Varsta : 16 ani.
    Localitatea de domiciliu : Magurele
    Ce miscare practicati si de cat timp : Freeruning, teoretic de 3 ani, dar cu foarte multe pauze, deci practic cam 1 an jumate.  :cheesy:     
    Ca sa zic mai multe despre mine ... m-am apucat dintr-o joaca in speranta de a impresiona lumea, pentru ca niste tipi din magurele se jucau de-a sariturile de pe blocuri, astfel am inceput si eu. Initial am inceput cu parkour-ul, cum cred ca incepe toata lumea (dash, kong, chestii de baza), apoi am vizionat cateva clipuri "spectaculoase" pe internet si am incercat fara nici un tutorial diverse trick-uri. Acum am ajuns sa inteleg ca este un sport mult mai elaborat sa zic eu asa, nu doar "sa dai cu sutul in minge", si am inceput sa il practic doar pentru a ma depasi pe mine, si ai ajunge pe cei mai buni.
    Acum chestia cu "concurenta" ... mi se pare o prostie sa zici, eu fac numai si numai pentru mine, nu ca sa ii intrec pe altii. Normal ca faci pentru tine, dar cand te antrenezi cu cineva zici "mama asta poate ... eu de ce nu pot? trebuie sa incerc de 2 ori mai mult ca sa il pot ajunge". Competitia te face sa lucrezi mai mult si mai bine zic eu. Ca ii ajuti si pe cei din jur astea e partea a 2-a ;)
    Initial spuneam : "eu nu pot face frate ca ala, nu vezi ce muschi are? normal ca poate sari atat", si am fost foarte uimit sa descopar singur ca, muschii sau forta sunt oarecum puse pe locul 2, iar ca eu trebuia sa invat miscarea in cap. Nu ca nu ai avea nevoie si de forta pentru performanta.
    Mai mult ce sa zic, cred ca v-am plictisit deja. Bafta mare eu am iesit la antrenament  :cheesy: :cheesy:
   
« Last Edit: July 30, 2012, 04:11:46 PM by Tibi »

wutang

  • Global Moderator
  • Dependent
  • *****
  • Posts: 398
  • No pain... No gain
Re: Tibi - 16 ani - Magurele
« Reply #1 on: July 30, 2012, 04:38:34 PM »
Salut Tibi !

->citeste regulile acestui forum .

->citeste continutul fiecarui Topic inca de la prima pagina (astfel nu vei fi pus in postura de a intreba ceva ce s-a mai intrebat sau sa dai sfaturi care s-au mai dat.)

Pentru orice nelamurire contacteaza un Administrator sau Moderator prin optiunea "Personal Message".
« Last Edit: July 30, 2012, 05:32:05 PM by wutang »
Develop your body, your mind and your spirit , follow your  way 
Parkour: hard work over time to accomplish skill
Learn the form, seek the formless, hear the soundless. Learn it all, now forget it all. Learn the way, now find your own way.
You have to take it as it happens, but you should try to make it happen the way you want to take it.
- Old German proverb
The individual who is best prepared for any occupation is the one ... able to adapt himself to any situation.
- Mortimer Smith
‎"Without knowledge, skill cannot be focused. Without skill, strength cannot be brought to bear and without strength, knowledge may not be applied."
- Alexander the Great's Chief Physician
If I can do this, I can do anything

Tibi

  • Nou venit
  • *
  • Posts: 5
  • Locatia: Magurele
  • Prenume: Tibi
Re: Tibi - 16 ani - Magurele
« Reply #2 on: July 30, 2012, 11:54:52 PM »
De ce spui intruna, citeste regulile...etc ??  :cheesy:

Cris edit: pe forumul vechi aceasta era regula primului post la topicul de bun venit.
« Last Edit: July 31, 2012, 12:24:23 AM by Cris »

Cris

  • Staff Traceurs.RO
  • Administrator
  • Traiesc pe forum
  • *****
  • Posts: 516
  • Din infrangeri se nasc invingatorii
    • RebornEducation
Re: Tibi - 16 ani - Magurele
« Reply #3 on: July 31, 2012, 01:36:41 AM »
Salut Tibi,

Bun venit pe noul forum. Bat la pariu ca nu ai inceput sa citesti articolele...
Aceasta comunitate sprijina PARKOUR-ul, nu COMPETITIA - antrenati-va fara rivali !