Author Topic: Parkour  (Read 3100 times)

Cris

  • Staff Traceurs.RO
  • Administrator
  • Traiesc pe forum
  • *****
  • Posts: 516
  • Din infrangeri se nasc invingatorii
    • RebornEducation
Parkour
« on: August 06, 2012, 12:56:24 AM »
Exact,asa se numeste si clipul.

Tipul este unul dintre cei mai interesanti practicanti de parkour din pct meu de vedere. A inteles perfect utilitatea acestei miscari si in acesc clip o sa vedeti asta.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Q02tLPUGXSo" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Q02tLPUGXSo</a>

Un clip care trebuie sa-i inspire pe cei noi veniti si sa-i motiveze pe cei vechi :)

Aceasta comunitate sprijina PARKOUR-ul, nu COMPETITIA - antrenati-va fara rivali !

Dan

  • Global Moderator
  • Dependent in devenire
  • *****
  • Posts: 156
  • Parkourian
    • Parkour Training Blog
Re: Parkour
« Reply #1 on: August 06, 2012, 12:22:56 PM »
Foarte crud in miscari baiatul asta. Are si o forta foarte buna, dar ar fi avut nevoie de o doza mai mare de flow in miscari. Pare ca se misca putin sacadat; nu curge din o miscare in alta.

wutang

  • Global Moderator
  • Dependent
  • *****
  • Posts: 398
  • No pain... No gain
Re: Parkour
« Reply #2 on: August 06, 2012, 01:33:23 PM »
Teghead mereu a fost axat pe impuls, putere, de aceea nu e el mega fluid. Uitate pe contul lui, daca mai are video-urile vechi.
Develop your body, your mind and your spirit , follow your  way 
Parkour: hard work over time to accomplish skill
Learn the form, seek the formless, hear the soundless. Learn it all, now forget it all. Learn the way, now find your own way.
You have to take it as it happens, but you should try to make it happen the way you want to take it.
- Old German proverb
The individual who is best prepared for any occupation is the one ... able to adapt himself to any situation.
- Mortimer Smith
‎"Without knowledge, skill cannot be focused. Without skill, strength cannot be brought to bear and without strength, knowledge may not be applied."
- Alexander the Great's Chief Physician
If I can do this, I can do anything

valyPk

  • Nou venit
  • *
  • Posts: 21
  • Dacă īţi pasă ptr. propriul corp este un semn bun.
  • Locatia: Bacau,Romania
  • Prenume: Vali
Re: Parkour
« Reply #3 on: August 06, 2012, 01:43:10 PM »
Imi place stilul lui e axat pe putere e , stilu meu e apropiat de al lui . E un traceur bun imi place faptul ca nu se axeaza pe flipuri , si arata bine videoclipul si asa  :wink:

Cris edit: "Imi place" se scrie legat
« Last Edit: August 07, 2012, 10:27:51 PM by Cris »
Cānd mă uit īmprejur īntotdeauna īnvăţ ceva şi anume: să fii īntotdeauna tu īnsuţi, şi să te exprimi pe tine, să ai credinţă īn tine. Nu ieşi īn lume să te uiţi după o personalitate de succes şi să-l duplichezi. Īnvaţă tu cum poţi fi tu.-Bruce Lee-

Cris

  • Staff Traceurs.RO
  • Administrator
  • Traiesc pe forum
  • *****
  • Posts: 516
  • Din infrangeri se nasc invingatorii
    • RebornEducation
Re: Parkour
« Reply #4 on: August 06, 2012, 02:23:05 PM »
Foarte crud in miscari baiatul asta. Are si o forta foarte buna, dar ar fi avut nevoie de o doza mai mare de flow in miscari. Pare ca se misca putin sacadat; nu curge din o miscare in alta.

Astai stilul lui si plus de alta are pantaloni mulati,efectul ala de flow nu apare la el probabil si din acest motiv :D
« Last Edit: August 07, 2012, 10:28:17 PM by Cris »
Aceasta comunitate sprijina PARKOUR-ul, nu COMPETITIA - antrenati-va fara rivali !

Dan

  • Global Moderator
  • Dependent in devenire
  • *****
  • Posts: 156
  • Parkourian
    • Parkour Training Blog
Re: Parkour
« Reply #5 on: August 07, 2012, 03:37:44 PM »
Se poate sa fie asa, treaba cu pantalonii. Iar la capitolul putere, nici nu se pune problema, chiar si de la distanta se vede ca are un upper body ca un tanc.