Author Topic: Rusinea  (Read 2904 times)

Izzy

  • Nou venit
  • *
  • Posts: 12
  • Nothing can stop me :)
  • Locatia: Piatra Neamt
  • Prenume: Octavian
Rusinea
« on: August 26, 2013, 11:02:25 AM »
Buna inca un topic care cred ca vă , va pune pe ganduri .
   Ieri seara o seara linisti-ta mai petrec din vara cat mai este am iesit la un antrenament . Vroiam umpic mai multa fuga asa sa ma eliberez de tot si de toate . Numai ca din nustiu ce intamplare pe o banca stateau 5 oameni , nustiu cum se facu ca eu vroiam incolo sa ma antrenez atunci cand am vrut sa dau si eu un turn vault au tipat oamenii la mine sa ma opresc si sa ma duc acasa si sa numai sar si sa fac ,, EXCHIBITII'' la bare m-am rusinat foarte tare si multi oameni barfesc si barfesc si pana la urma iese totul foarte urat. Vii sa mai intamplat si voua ?
:D Don't Follow me ...I'm CrazY

BogdanBM

  • Nou venit
  • *
  • Posts: 61
  • Hakuna Matata
  • Locatia: BaiaMare
  • Prenume: Bogdan
Re: Rusinea
« Reply #1 on: August 26, 2013, 01:29:35 PM »
de multe ori oamenii apreciaza ce facem si uneori chiar aplauda, ne zic bravo sau esti tare...dar sant si oameni mai ciudati care poate au o viata stresata si simt si ei nevoia sa streseze pe cineva. Si mie mi s-a intamplat cand eram la antrenament sa imi zica o baba sa plec si sa nu mai sar ca si copiii mici sau ca bara de batut covoare era proprietatea bisericii si ca nu am voie sa fac exercitii pe ea, dar cand se intampla asa ceva si oamenii sunt agresivi cu tine, cel mai bine este sa raspunzi politicos, sa iti ceri iertare si sa spui ca nu ai vrut sa deranjezi si cauti alt loc de antrenament. Asta sigur o sa-i puna pe ganduri. Cat despre chestia cu rusinea, normal ca atunci cand esti cu prietenii la antrenament nu te gandesti la ea, dar cand esti singur e mai greu sa te antrenezi stiind ca sunt multi ochi atintiti spre tine. Daca se intampla sa nu iti iasa ceva sau sa cazi, nu te gandi la cei care rad, ci incearca pana iti iese si mergi cu fruntea sus, astfel vei castiga respectul lor.
ps: Chiar alaltaieri m-am pus sa fac o kong-precizie si dupa cateva incercari nereusite a aparut un baiat care a inceput sa se uite la mine fara sa zica nimic, doar statea acolo. M-am hotarat sa nu il bag in seama si sa ma concentrez si mi-a iesit din prima. Baiatul tot n-a zis nimic iar eu am salutat si am plecat implinit, dar a fost destul de ciudat...

Izzy

  • Nou venit
  • *
  • Posts: 12
  • Nothing can stop me :)
  • Locatia: Piatra Neamt
  • Prenume: Octavian
Re: Rusinea
« Reply #2 on: August 26, 2013, 06:56:49 PM »
Ti-a dat incredere ;) Dar la mine eu am vrut sa fac un king kong si chiar atunci a strigat unchiul meu sa vin sa il ajut la tuns iarba eu in momentul acela eram deasupra ob stacolului si am dat cu genunchiul de muchie
:D Don't Follow me ...I'm CrazY

alex_under

  • Nou venit
  • *
  • Posts: 5
  • Sportul nu construieste caracterul,ci il dezvaluie
  • Locatia: Bucuresti
  • Prenume: Alex
Re: Rusinea
« Reply #3 on: February 27, 2014, 12:22:23 PM »
Nu este nici o rusine...parkour este un sport,o arta...oamenii s-au nascut judecatori(nici nu ar mai trebuie sa existe fac de drept)si vad instantaneu doar esenta negativa din orice lucru...daca observi ca un loc este mai populat decat ai nevoie tu pentru a te antrena in liniste,iti poti alege alt loc iar in cazul in care respectivii ti se dreseaza,politicos sau nu,da tu dovada de bun simt,raspunde-le calm si respectuos si pleaca...cu timpul vor intelege probabil din atitudinea asta ca nu facem nimic rau decat ne mentinem sanatosi facand ceva ce ne place!bafta la antrenamente
AlexUnder

Horatiu

  • Nou venit
  • *
  • Posts: 13
  • Locatia: Targoviste
  • Prenume: Horatiu Carpiuc
Re: Rusinea
« Reply #4 on: April 21, 2014, 10:59:35 AM »
In mod normal ar trebui sa depasesti aceasta bariera a rusinii.Intr-o situatie ca cea prezentata de tine trebuie sa-ti pastrezi calmul si sa incerci sa le explici oamenilor ce faci.Daca nu inteleg de nicio culoare lasa-i in voia lor, antreneaza-te in alta parte.Cu timpul vor ajunge sa inteleaga si sa adore miscarea noastra.Eu consider ca fata de acum 5 ani, parkour-ul este mult mai bine vazut.Cel putin in orasul meu,aceasta schimbare este clar vizibila