Author Topic: Cum m-am apucat de Parkour si FreeRuning  (Read 1286 times)

Iftimia2

  • Nou venit
  • *
  • Posts: 16
  • Locatia: Timisoara
  • Prenume: Adryan
Cum m-am apucat de Parkour si FreeRuning
« on: May 30, 2013, 01:34:14 AM »
Stiu...poate nu e locul tocmai potrivit pt asa cv...dar nu am gasit altundeva...:D

Vreau sa va impartasesc cateva din primele mele momente in care am descoperit parkourul...!

Era prin vara anului 2010, o zii normala de vara...toate bune si frumoase...! In afara de faptul ca jucam fotbal toata ziua...altceva nu gaseam care sa ma atraga...! Dar s-a intamplat ca dupa un meci de fotbal am trecut pe acasa pe la un prieten....(actualul cu care mai exersez miscarile) si mia spus :"Hai sa iti arat ce am gasit pe youtube"....Si imi arata un video cu David Belle!! Pentru prima data in viata am gasit si eu ceva mai atragator decat fotbalul! Si cum pt mine viata e o continua provocare...si tot ce imi place in lumea asta trebuie sa incerc....mi-am zis in sinea mea: "De ce sa nu incerc si treaba asta??? De ce sa nu fac si eu ca el??" Si dupa ce m-am documentat mai mult despre parkour...am inceput sa exersez...si uite asa am ajuns astazi ca in orice loc sa exersez cate ceva...! Vreau sa va spun ca toti colegii de lucru ma cunosc...striga dupa mine baiatul cu Parkourul...:P si ma tot provoaca sa le arat un flip, o miscare ceva:P Asa eram si eu la inceput...ma minunam de fiecare video care il vedeam pe youtube...!
Niciodata nu e prea tarziu....Si nimic nu e imposibil!!!