Author Topic: Freerunning fara saltele.  (Read 2573 times)

fasttraceur

  • Nou venit
  • *
  • Posts: 38
  • Locatia: Bucuresti
  • Prenume: Florin
Freerunning fara saltele.
« on: November 10, 2012, 03:25:13 PM »
Salut,fac parkour de ceva timp si vreau sa incep si cu freerunning-ul.Pot sa fac wallspin pe perete drept,si Aproape am invatat frontflipul.Am invatat totul pe nisip.Nu am nici-o saltea disponibila si nici o sala prin apropiere.Credeti ca pot avansa in freerunning?Se pot invata pe nisip si gazon miscari mai avansate?Ca backflip ,backflip 360,gainer,wallfront,.....etc?

black198

  • De-al casei
  • **
  • Posts: 116
  • Do you need any help? Just PM me :)
  • Locatia: Botosani
  • Prenume: Gaby
Re: Freerunning fara saltele.
« Reply #1 on: November 10, 2012, 06:09:22 PM »
     Fasttraceur, fii increzator. Eu si colegul meu, Florin suntem exact in aceeasi situatie. Si am invatat tot ce stim pe nisip si iarba.
     Pana acum am invatat, ceva mai grelut, standing gainer, 360 roundoff backflip, wallflip, 2 step wallflip etc. Aceste miscari au fost invatate intr-un an si foarte putin timp de antrenament. Toate pe nisip, mai putin miscarile gen wallflip, 360 backflip, care le-am incercat direct pe pamant, pt ca nu am avut acel loc cu nisip potrivit pentru a face asta.
     Succes, si crede-ma. Tine-te de antrenamente si vei reusi !

To get something you never had, you must do something you never did.

cocolino31

  • Nou venit
  • *
  • Posts: 44
  • Locatia: Baia Mare
  • Prenume: Marius
Re: Freerunning fara saltele.
« Reply #2 on: November 11, 2012, 02:47:26 AM »
Nu te teme:)si nisipul ii foarte bun:)eventual putin rumegus daca ai gasi:)eu pe rumegsuh am invatat:)am avut si o sala iarna trecuta pt ca nu am putut face afara:-??dar eu pe rumegush am invatat tot ce stiu:)dupa ce ai sa inveti cateva miscari pe nisip ai sa prinzi curaj si ai sa vezi ca vei avea mai mult tupeu sa te arunci la chesti noi:)am uitat un lucru:-?pe mine de multe ori saltelele ma incurca;))asa ca bafta la antrenamente\m/

fasttraceur

  • Nou venit
  • *
  • Posts: 38
  • Locatia: Bucuresti
  • Prenume: Florin
Re: Freerunning fara saltele.
« Reply #3 on: November 11, 2012, 09:29:59 PM »
Mersi baieti;)
De maine reincep antrenamentul de freerunning;).

cocolino31

  • Nou venit
  • *
  • Posts: 44
  • Locatia: Baia Mare
  • Prenume: Marius
Re: Freerunning fara saltele.
« Reply #4 on: November 11, 2012, 09:50:06 PM »
bafta sa ai;)

black198

  • De-al casei
  • **
  • Posts: 116
  • Do you need any help? Just PM me :)
  • Locatia: Botosani
  • Prenume: Gaby
Re: Freerunning fara saltele.
« Reply #5 on: November 11, 2012, 10:32:09 PM »
  Nu uita de rubrica Miscari si tehnica din Freerunning. Posteaza acolo orice miscare ai incercat, dar nu iti iese, si vei primi sfaturile si parerile celor mai experimentati traceuri si freerunneri dintre noi. Dar nu uita sa postezi si un video, pentru a putea observa greselile facute. Succes in continuare !

To get something you never had, you must do something you never did.

Sica

  • Nou venit
  • *
  • Posts: 8
  • Locatia: Alba Iulia
  • Prenume: Marius
Re: Freerunning fara saltele.
« Reply #6 on: November 13, 2012, 03:52:28 PM »
Pana la un anumit nivel poti invata in siguranta,insa pentru chestii mai dificile daca ai o sala la dispozitie te ajuta enorm.
Nu va descurajati ca nu aveti sala si antrenati-va in continuare pentru ca toti care suntem aici am inceput si am continuat ani si ani la rand fara sala si rezultatele se vad.

Iftimia2

  • Nou venit
  • *
  • Posts: 16
  • Locatia: Timisoara
  • Prenume: Adryan
Re: Freerunning fara saltele.
« Reply #7 on: May 04, 2013, 02:14:39 PM »
Se poate credema...si eu sunt tot in aceeasi situatie...si eu am invatat pe gazon frontflip-ul, backflip-ul...etc. Dar iti trebuie multa rabdare...:D e posibil sa te lovesti de cateva ori pana inveti...stiu din experienta personala:D
Niciodata nu e prea tarziu....Si nimic nu e imposibil!!!