Author Topic: Hunedoara - 17 ani - Daniel  (Read 683 times)

DănuţBB

• Nou venit
  • *
  • Live life in motion!
    • Parkour Hunedoara Community
  • Locatia: Hunedoara
  • Prenume: Daniel
Hunedoara - 17 ani - Daniel
« on: December 08, 2012, 01:25:05 PM »
Sunt Daniel, locuiesc în Hunedoara, am 17 ani şi am aflat de parkour in aprilie 2007. Am practicat timp de 4 ani, până în aprilie 2011, şi apoi din cauza unor probleme am fost nevoit să renunţ. Am revenit la antrenamente acum 1 lună. Astăzi am avut antrenamentul cu numărul 6... ştiu că pare puţin, câte 4-5 antrenamente pe lună, dar aici în Hunedoara e foarte frig aşa că prefer condiţionarea mai mult acum.

Antrenamentul de astăzi a decurs foarte bine. Am ajuns la locul unde am ţinut antrenamentul, am făcut încălzirea, cam 20 de minute a durat toată încălzirea, apoi am trecut la precizii, monkey cu precizie, dash cu precizie şi câteva wall-run. După ce ne-am terminat treaba acolo am trecut la mesele de ping-pong unde am mai exersat kong-ul, şi de pe 2 picioare şi cu desprindere de pe un picior, apoi am mai încercat şi dublu kong, reverse şi dash. :) Următoarea oprire a fost la bări... aşa numim noi un loc din marginea liceulul... acolo e cel mai frumos loc din Hunedoara, şi clar, locul unde am stat cel mai mult, cam 1 oră jumate. Am exersat acolo cat-balance pe bară subţire, şi în sfârşit am reuşit să parcurg toată bara fără să cad, deşi era foarte rece... am reuşit şi balance simplu dintr-un capăt în altul, dar era extrem de greu la finalul bării că se mişca foarte tare şi abia îmi ţineam echilibrul. Am reuşit azi şi hands-stand, m-am ridicat de jos şi am reuşit să menţin poziţie dreaptă cam 7-8 secunde... de stat în mâini stau şi mai mult, dar în poziţie perfect drept nu pot prea mult. În rest, elemente de bază, monkey, dash, lazy, revers, roll din toate poziţiile... încercăm cât mai multe lucruri noi.