Author Topic: Te provoc sa faci 2710 flotari in 15 zile! accepti?  (Read 11527 times)

Radupk

  • Nou venit
  • *
  • Posts: 15
  • Locatia: Bacau
  • Prenume: Radu
Te provoc sa faci 2710 flotari in 15 zile! accepti?
« on: January 15, 2013, 06:08:11 PM »
 Salutare, nu stiu daca asta e locul perfect de a incepe acest topic, sper ca l-am inceput unde trebuie...
 Am gasit o provocare, 2710 flotari in 15 zile, dupa parerea mea pentru cei care nu pot refuza o provocare este ideal, avand in vedere ca in acelasi timp te mai si antrenezi.
 Eu am inceput in urma cu 30 de minute si am terminat prima flotarile propuse pentru prima seara fara probleme va invit pe ca-ti mai multi sa va bagati.

 Aici am gasit provocarea:
http://fitnessurban.ro/blog/evenimente-fitness-urban-grup-romania/provocare-flotari/

 Acesta este programul propus pentru cele 15 zile:
http://postimage.org/image/tp86p8wet/

Etre fort pour etre utile

Felyx

  • Nou venit
  • *
  • Posts: 28
  • Daca cazi de 7 ori,Ridicate de 8
  • Locatia: Caracal,Olt
  • Prenume: Felix
Re: Te provoc sa faci 2710 flotari in 15 zile! accepti?
« Reply #1 on: January 15, 2013, 09:07:20 PM »
Nu este imposibil,dar febra ne va bate pe toti.

Chachiy

  • Nou venit
  • *
  • Posts: 99
  • ,,De vor exista limite, noi ni le impunem singuri"
  • Locatia: Sf. Gheorghe - Covasna
  • Prenume: Mihai Ciprian
Re: Te provoc sa faci 2710 flotari in 15 zile! accepti?
« Reply #2 on: January 15, 2013, 10:08:00 PM »
     Hehe.. aceasta e provocare pentru cei pregatiti fizic. Ma uit putin la zilele cu 50 de flotari. Faci odata 50, iti dai sufletul ca sa le faci corecte ( caci asa trebuie, nu ? ) si dupaia trebuie inca 50  :undecided:. Presupunem ca treci cumva preste acea zi, dar chiar maine ai de infruntat iadul de ieri + cel actual.
     Wutang a postat pe forum acel program ,,100 de flotari". E drept ca dureaza mai mult de 15 zile, insa flotarile, cu executie corecta, devin grele chiar si cu o zi pauza intre antrenamente.
     Convingerea mea este ca daca poti face din 50 de flotari floare la ureche, atunci poti accepta provocarea aceasta. Antrenati-va, antrenati-va, antrenati-va !
« Last Edit: January 16, 2013, 01:15:04 AM by wutang »

Felyx

  • Nou venit
  • *
  • Posts: 28
  • Daca cazi de 7 ori,Ridicate de 8
  • Locatia: Caracal,Olt
  • Prenume: Felix
Re: Te provoc sa faci 2710 flotari in 15 zile! accepti?
« Reply #3 on: January 15, 2013, 11:37:51 PM »
Asa este,dar si cei care nu pot face 50 de flotari usor sa faca!(de exemplu eu) De ce nu sa incercam,tot pentru noi le facem nu sa aratam cate facem noi,sau ca suntem smecheri ,antrenament+ca in ziua de azi este lenea mare si mai motiveaza lumea sa faca miscare!

wutang

  • Global Moderator
  • Dependent
  • *****
  • Posts: 398
  • No pain... No gain
Re: Te provoc sa faci 2710 flotari in 15 zile! accepti?
« Reply #4 on: January 15, 2013, 11:57:00 PM »
Voi va uitati la ultimele zile si va panicati... intai faceti pana la ziua 5 sau 6 si o sa vedeti ca ultimele zile nu mai sunt de speriat. Eu unul am gatat primele 3 zile in 40 de minute si a 2-a zi nu am avut febra deloc. Daca va incalziti bine inainte si dupa flotari faceti un strech la brate sanatos, nu aveti nimic a 2-a zi.

Pe langa asta, aveti 5 serii / zi care sa fie executate in 30 minute cu tot cu pauza... un set iti ia cateva secunde sau 1 minut maxim, deci cu pauze de 3 minute si tot termini mai repede de 30 de minute acele 5 serii. Va-ti speriat de numarul acela de 4 cifre si de numarul de flotari pe zi.

In programul de 100 ajunge sa aveti si 8-9 serii de 40 pana la 60 de repetari, chiar daca sunt pe la sfarsitul programului, tot sunt si credetima ca una e sa faci 5 si alta e sa faci 9.

... De ce nu sa incercam,tot pentru noi le facem nu sa aratam cate facem noi,sau ca suntem smecheri ,antrenament+ca in ziua de azi este lenea mare si mai motiveaza lumea sa faca miscare!


Si ca bonus, puteti pune numarul facut la Flotari pentru Romania.

So... GO HARD OR GO HOME !
Develop your body, your mind and your spirit , follow your  way 
Parkour: hard work over time to accomplish skill
Learn the form, seek the formless, hear the soundless. Learn it all, now forget it all. Learn the way, now find your own way.
You have to take it as it happens, but you should try to make it happen the way you want to take it.
- Old German proverb
The individual who is best prepared for any occupation is the one ... able to adapt himself to any situation.
- Mortimer Smith
‎"Without knowledge, skill cannot be focused. Without skill, strength cannot be brought to bear and without strength, knowledge may not be applied."
- Alexander the Great's Chief Physician
If I can do this, I can do anything

Radupk

  • Nou venit
  • *
  • Posts: 15
  • Locatia: Bacau
  • Prenume: Radu
Re: Te provoc sa faci 2710 flotari in 15 zile! accepti?
« Reply #5 on: January 16, 2013, 02:02:41 PM »
 Wutang asta nu e o idee rea avand in vedere ca prima zii am repetato de 3 ori in jumatate de ora.
 Nu e foarte de speriat trebuie doar sa ai rezistenta si multa vointa sa nu te dai batut, si de vointa eu personal nu duc lipsa am destul de multa incat sa-i fac pe ceilalti sa-si doreasca sa fie mai buni pe zii ce trece.
 Nu trebuie sa te sperii cand vezi ca ai 65 de flotari in ultima zii in cele 14 zile anterioare te antrenezi nu numai prin faptul ca respecti programul dar il poti si repeta pana iti sar ochii.
Etre fort pour etre utile

Felyx

  • Nou venit
  • *
  • Posts: 28
  • Daca cazi de 7 ori,Ridicate de 8
  • Locatia: Caracal,Olt
  • Prenume: Felix
Re: Te provoc sa faci 2710 flotari in 15 zile! accepti?
« Reply #6 on: January 16, 2013, 03:02:31 PM »
Presupun ca nu e nimic daca trecem de numarul spus acolo nu?:) adica in prima zi in loc de 80 sa am 120,150.

Radupk

  • Nou venit
  • *
  • Posts: 15
  • Locatia: Bacau
  • Prenume: Radu
Re: Te provoc sa faci 2710 flotari in 15 zile! accepti?
« Reply #7 on: January 16, 2013, 03:10:51 PM »
Nu e nimic, ideea e sa faci acele serii dupa cum sunt puse. Pe langa ele poti sa faci cat mai multe doar e pentru antrenament. In prima zii am avut 240+ :)
Etre fort pour etre utile

black198

  • De-al casei
  • **
  • Posts: 116
  • Do you need any help? Just PM me :)
  • Locatia: Botosani
  • Prenume: Gaby
Re: Te provoc sa faci 2710 flotari in 15 zile! accepti?
« Reply #8 on: January 17, 2013, 07:27:59 PM »
Eu am inceput de ieri :)

To get something you never had, you must do something you never did.

Radupk

  • Nou venit
  • *
  • Posts: 15
  • Locatia: Bacau
  • Prenume: Radu
Re: Te provoc sa faci 2710 flotari in 15 zile! accepti?
« Reply #9 on: January 21, 2013, 08:23:27 PM »
 baieti ati reusit ceva?
 Dintre cei care sau apucat vreau sa stiu daca le-a fost de folos, personal in prima zii nu puteam sa fac serii de 30 macar dar acum in ziua a7a cu multa munca reusesc sa le duc la capat ;)
 Pentru mine a avut efect acest program dar vreau sa stiu si parerea voastra, celor care macar lau inceput, daca simti-ti vreo evolutie?
Etre fort pour etre utile

wutang

  • Global Moderator
  • Dependent
  • *****
  • Posts: 398
  • No pain... No gain
Re: Te provoc sa faci 2710 flotari in 15 zile! accepti?
« Reply #10 on: January 21, 2013, 08:36:11 PM »
Anduranta mai mare si ceva flexibilitate in picioare mai mare, ca eu nu le fac normale ci in V si alea dupa 20 de repetari de rup. Acu am terminat ziua 10 si rezist destul de bine. Sa vedem restul zilelor cum vor fi.
Develop your body, your mind and your spirit , follow your  way 
Parkour: hard work over time to accomplish skill
Learn the form, seek the formless, hear the soundless. Learn it all, now forget it all. Learn the way, now find your own way.
You have to take it as it happens, but you should try to make it happen the way you want to take it.
- Old German proverb
The individual who is best prepared for any occupation is the one ... able to adapt himself to any situation.
- Mortimer Smith
‎"Without knowledge, skill cannot be focused. Without skill, strength cannot be brought to bear and without strength, knowledge may not be applied."
- Alexander the Great's Chief Physician
If I can do this, I can do anything

wutang

  • Global Moderator
  • Dependent
  • *****
  • Posts: 398
  • No pain... No gain
Re: Te provoc sa faci 2710 flotari in 15 zile! accepti?
« Reply #11 on: February 04, 2013, 10:26:46 PM »
FINALLY FINISHED !! Din cauza sesiune nu am putut lucra in fiecare zi, dar totalul zilelor in care am lucrat este 10.
Develop your body, your mind and your spirit , follow your  way 
Parkour: hard work over time to accomplish skill
Learn the form, seek the formless, hear the soundless. Learn it all, now forget it all. Learn the way, now find your own way.
You have to take it as it happens, but you should try to make it happen the way you want to take it.
- Old German proverb
The individual who is best prepared for any occupation is the one ... able to adapt himself to any situation.
- Mortimer Smith
‎"Without knowledge, skill cannot be focused. Without skill, strength cannot be brought to bear and without strength, knowledge may not be applied."
- Alexander the Great's Chief Physician
If I can do this, I can do anything

Chachiy

  • Nou venit
  • *
  • Posts: 99
  • ,,De vor exista limite, noi ni le impunem singuri"
  • Locatia: Sf. Gheorghe - Covasna
  • Prenume: Mihai Ciprian
Re: Te provoc sa faci 2710 flotari in 15 zile! accepti?
« Reply #12 on: February 04, 2013, 10:51:19 PM »
Si cum te simti la sfarsitul provocarii ?

black198

  • De-al casei
  • **
  • Posts: 116
  • Do you need any help? Just PM me :)
  • Locatia: Botosani
  • Prenume: Gaby
Re: Te provoc sa faci 2710 flotari in 15 zile! accepti?
« Reply #13 on: February 04, 2013, 10:54:18 PM »
In primul rand, sunt fericit ca mi-am depasit limita, reusind sa fac peste 70 de flotari :)
Eu unul, recomand provocarea si celor care n-au avut destula vointa sa-ncerce pana acum.

To get something you never had, you must do something you never did.

wutang

  • Global Moderator
  • Dependent
  • *****
  • Posts: 398
  • No pain... No gain
Re: Te provoc sa faci 2710 flotari in 15 zile! accepti?
« Reply #14 on: February 05, 2013, 12:11:31 AM »
Multumit ca am ajuns la un alt nivel de anduranta si ca mi-am demonstrat mie ca am putut rezista in momentele in care mainile tremurau zdravan.
Develop your body, your mind and your spirit , follow your  way 
Parkour: hard work over time to accomplish skill
Learn the form, seek the formless, hear the soundless. Learn it all, now forget it all. Learn the way, now find your own way.
You have to take it as it happens, but you should try to make it happen the way you want to take it.
- Old German proverb
The individual who is best prepared for any occupation is the one ... able to adapt himself to any situation.
- Mortimer Smith
‎"Without knowledge, skill cannot be focused. Without skill, strength cannot be brought to bear and without strength, knowledge may not be applied."
- Alexander the Great's Chief Physician
If I can do this, I can do anything