Author Topic: Americanca accidentata in Romania la Parkour  (Read 2021 times)

Dan

  • Global Moderator
  • Dependent in devenire
  • *****
  • Posts: 156
  • Parkourian
    • Parkour Training Blog
Americanca accidentata in Romania la Parkour
« on: February 12, 2013, 11:01:31 AM »
Salut baieti,

O cunoaste cineva pe tipa asta:
http://www.romania-insider.com/american-basketball-player-injured-after-falling-from-fourth-floor-in-parkour-accident-in-romania/74984/

Mi-a aparut in news feed si sunt curios ce cauta la etajul 4 si daca erau persoane de pe forum care o acompaniau. Pentru cei care nu vor sa citeasca intreaga istorisire: O basketbalista din America, care juca pentru Baschet Club Teleorman a cazut de la etajul 4 incercand sa faca Parkour. S-a ales doar cu un picior rupt.

funkyboy

  • Nou venit
  • *
  • Posts: 28
  • You Set Your Own LIMIT
  • Locatia: Bucuresti
  • Prenume: Bogdan
Re: Americanca accidentata in Romania la Parkour
« Reply #1 on: February 12, 2013, 05:43:06 PM »
Salut am vazut si eu stirea la televizor dar  nu a declarat ea  ca ar face parkour sau vrun sport extrem . Asta e ceea ce am auzit acuma nu stiu daca este adevarat ....

Felyx

  • Nou venit
  • *
  • Posts: 28
  • Daca cazi de 7 ori,Ridicate de 8
  • Locatia: Caracal,Olt
  • Prenume: Felix
Re: Americanca accidentata in Romania la Parkour
« Reply #2 on: February 12, 2013, 09:18:13 PM »
Asa ii trebuie,am vazut si eu la stiri...Vai de capul ei,era beata si ea voia sa se duca la alta petrecere si colegele de echipa nu au lasat-o...Auzi ca ii se pareau cladirile mici...

Sylwake

  • Guest
Re: Americanca accidentata in Romania la Parkour
« Reply #3 on: May 23, 2013, 07:48:16 PM »
Scuzati pentru raspunsul mult prea tarziu...dar acum am dat de articolul asta......tipa nu era practicanta, era doar moarta de beata....Sper ca v-am lamurit ca poate nu puteati sa dormiti noapte de americanii astia. :)