Author Topic: Imi dai voie sa fac parkour?  (Read 2265 times)

Izzy

• Nou venit
  • *
  • Nothing can stop me :)
  • Locatia: Piatra Neamt
  • Prenume: Octavian
Imi dai voie sa fac parkour?
« on: August 22, 2013, 12:16:52 PM »
Vreau sa va pun o  intrebare cum au reactionat parintii vost4ri cand au auzit ca practicati acest sport? Spunet-mi ce au zis prima oara si cum au reactionat . La mine nici acum nu e impacata cu ideea
:D Don't Follow me ...I'm CrazY

BogdanBM

• Nou venit
  • *
  • Hakuna Matata
  • Locatia: BaiaMare
  • Prenume: Bogdan
Re: Imi dai voie sa fac parkour?
« Reply #1 on: August 22, 2013, 02:21:05 PM »
cam asa  si la mine. La inceput mama mea nu a fost deloc de acord dar fiindca si tatal meu era mai saltaret si se urca pe toate gardurile in tinerete, a convins-o si pe mama mea ca miscarea nu strica, dar de cand au vazut ca mi-e drag acest sport si ca ies la antrenament cat de des pot, au inceput sa ma taxeze cu antrenamentele. Cand nu le convenea ceva nu ma lasau sa ies. De aceea incerc sa ma imbrac cat mai sport si cu adidasi de antrenament cand ies afara ca daca se iveste o saritura tentanta sa o pot incerca oricand. Parintilor le e frica sa nu te ranesti dar parkourul nu este mai periculos decat alte sporturi precum fotbalul, bike-ingul, skate-ingul, unde poti de asemenea sa iti rupi maini si picioare. Poti sa incerci sa-i convingi ca parkourul nu este foarte periculos si sa le faci promisiuni, si daca asta nu merge, atunci sa le bagi cate o gogonica cand mergi la antrenament si sa porti haine de schimb cu tine cand poti.

diScreThBoy

• Nou venit
  • *
  • Locatia: Galati
  • Prenume: Mihaita
Re: Imi dai voie sa fac parkour?
« Reply #2 on: August 22, 2013, 06:42:08 PM »
eu la inceput nu le-am spus parintilor...dupa cateva luni au dat de banuit ca fac eu ceva.Am facut un filmulet cu mn facand miscarile pe care le-am invatat(practic un filmulet cu parkour & freerunning)..ei bine mama a vazut acel filmulet nu stiu cum a reusit :)) Mi-a zis sa am grija sa nu ma accidentez,deoarece e foarte periculos. Apoi cand ieseam la antrenament ma vedeam parintii,si-au dat seama ca ma duc sa fac ce vedeam in filmuletele de pe yt(asa credeau ei,ca ma duc sa sar de nebun gardurile:)) ].Insa dupa cateva luni bune,vazand ca fac destul de bine..au acceptat ideea ca practic acest sport. Nu au fost impotriva,chiar tata mi-a zis ca imi da bani sa ma duc la gym cand am nevoie :D