Author Topic: Gate Vault - Intrebari si raspunsuri  (Read 1883 times)

LoaDinG

  • Nou venit
  • *
  • Posts: 15
  • Locatia: Iasi
  • Prenume: Stan
Gate Vault - Intrebari si raspunsuri
« on: November 04, 2013, 08:36:12 PM »
De curand am invatat gate vault. Dar am o mica deificultate, si anume : prima data cand am dat gate vault l-am facut fix cum am vazut la ceilalati amica mana stanga pe gard(palma) cealata peste gard dar corpul meu si-a schimbat pozitia din reflex.. In loc sa pun palma pun direct zona dintre antebrat si cot si reusesc sa-l dau numai ca am o mica problema: Ma doare acea zona in jurul muschilor de la tendon si tendonul se poate intampla ceva in timp daca dau cu aceasta zona si nu cu palma ?
Multumesc!
« Last Edit: December 10, 2013, 12:55:23 AM by Cris »

bobo

  • Nou venit
  • *
  • Posts: 33
Re: Sfaturi pt o problema va rog?
« Reply #1 on: November 04, 2013, 09:19:41 PM »
Parerea me e ca la gate volt nu are ce cauta antebratu pe gard bordura sau bara sau orice alt obstacol ar fi. Tu trebuie sa te foloseshti doar de palme si sold.

Chachiy

  • Nou venit
  • *
  • Posts: 99
  • ,,De vor exista limite, noi ni le impunem singuri"
  • Locatia: Sf. Gheorghe - Covasna
  • Prenume: Mihai Ciprian
Re: Sfaturi pt o problema va rog?
« Reply #2 on: November 04, 2013, 09:35:42 PM »
     De acord si eu cu asta. Daca simti durere in urma unei miscari, inseamna ca acea miscare nu este buna. Este tipul acela de durere care te avertizeaza ca nu procedezi corect si ca urmeaza sa-ti ranesti corpul. Straduieste-te sa folosesti palma : e foarte bine adaptata pentru sarcini de acest fel  :wink:.

Dan

  • Global Moderator
  • Dependent in devenire
  • *****
  • Posts: 156
  • Parkourian
    • Parkour Training Blog
Re: Sfaturi pt o problema va rog?
« Reply #3 on: November 26, 2013, 09:58:04 AM »
Uite o exemplificare video. Observi cum tipul pune palmele atat sus cat si la baza obstacolului?

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=WUQYMdCEfqI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=WUQYMdCEfqI</a>