Author Topic: Mai multa activitate pe Forum !!!  (Read 2745 times)

bobo

  • Nou venit
  • *
  • Posts: 33
Mai multa activitate pe Forum !!!
« on: October 30, 2013, 08:39:50 PM »
Nu stiu ... consider ca ar trebuii sa fie mai multa activitate pe forum  :cheesy: sa facem mai multe lucruri, discutii interesante legate de PARKOUR / FREERUNING / TRICKING sau jocuri cum ar fi cel organizat de Justin.(TRICKING)

Sylwake

  • Guest
Re: Mai multa activitate pe Forum !!!
« Reply #1 on: October 31, 2013, 09:20:14 PM »
tu te referi sa fie cum era odata, de deeeeeeemuuulllt. Atunci majoritatea eram in liceu sau la facultate si aveam mai mult timp, acum suntem mai putini si majoritatea avem un servici, mai multe obligatii si nu prea ne facem timp si de forum sau cel putin asa vad eu treaba.

Chachiy

  • Nou venit
  • *
  • Posts: 99
  • ,,De vor exista limite, noi ni le impunem singuri"
  • Locatia: Sf. Gheorghe - Covasna
  • Prenume: Mihai Ciprian
Re: Mai multa activitate pe Forum !!!
« Reply #2 on: November 01, 2013, 01:41:03 PM »
     Bine bine, insa aceea era vechea generatie. bobo se refera si la noua generatie. Pe atunci parkour-ul era ceva nou, fascinant, si, cum am spus, primele genertaii. Consider ca primele generatii s-au implicat mult in activitati si acum se asteapta noii practicanti de liceu/facultate care sa miste comunitatea cu ceva nou, fascinant.
     Stiti cum se spune : e nevoie doar de scanteie. Insa cred ca si gazul mai trebuie sa se adune putin.

bobo

  • Nou venit
  • *
  • Posts: 33
Re: Mai multa activitate pe Forum !!!
« Reply #3 on: November 01, 2013, 04:18:21 PM »
Corect Chachiy , insfarsit cineva care ma intelege ! Si eu anu ce vine merg la facultate dar tot timpu imi fac timp pt orice alta activitate.

wutang

  • Global Moderator
  • Dependent
  • *****
  • Posts: 398
  • No pain... No gain
Re: Mai multa activitate pe Forum !!!
« Reply #4 on: November 02, 2013, 10:32:01 AM »
S-a mai dezbatut subiectul si singura solute este sa dispara facebook-ul, nu neaparat grupul ci tot facebook-ul, ca sa nu mai existe alta forma de comunicare intre noi si atunci vor reveni toti aici.
Develop your body, your mind and your spirit , follow your  way 
Parkour: hard work over time to accomplish skill
Learn the form, seek the formless, hear the soundless. Learn it all, now forget it all. Learn the way, now find your own way.
You have to take it as it happens, but you should try to make it happen the way you want to take it.
- Old German proverb
The individual who is best prepared for any occupation is the one ... able to adapt himself to any situation.
- Mortimer Smith
‎"Without knowledge, skill cannot be focused. Without skill, strength cannot be brought to bear and without strength, knowledge may not be applied."
- Alexander the Great's Chief Physician
If I can do this, I can do anything

bobo

  • Nou venit
  • *
  • Posts: 33
Re: Mai multa activitate pe Forum !!!
« Reply #5 on: November 02, 2013, 10:37:52 AM »
NU ! Wutang , e vorba ca noi toti cei de pe forum ar trebuii sa stam pe ganduri inainte sa vrem sa vbim cu un alt traceur sau sa cerem o parere unui alt traceur. De ce sa nu postam pe forum daca avem o nelamurire, nu sa ne punem sa vorbim separat, ca noi daca facem lucru asta, tot ce e acuma incet incet o sa dispara, parerea mea. Deci ar fi ok ca noi toti inainte de a cere un sfat, o parere cuiva sa stam sa ne gandim, bai frate noi avem un forum, si de pe forumul asta pot obtine mai repede informatia. Asta e parerea mea. NU stiu care e a voastra...

black198

  • De-al casei
  • **
  • Posts: 116
  • Do you need any help? Just PM me :)
  • Locatia: Botosani
  • Prenume: Gaby
Re: Mai multa activitate pe Forum !!!
« Reply #6 on: November 02, 2013, 02:31:23 PM »
Referitor la ce a spus bobo, pe langa faptul ca probabil ar trebui sa obtinem informatia mai repede si mai usor prin intermediul forum-ului, acel topic va putea fi vazut de toata lumea si in acest fel si alti incepatori (si nu numai) vor putea remarca greseala/sfatul/ideile etc celorlalti practicanti, fiecare putand veni oricand cu cate ceva nou pentru a ajuta.

To get something you never had, you must do something you never did.

Dan

  • Global Moderator
  • Dependent in devenire
  • *****
  • Posts: 156
  • Parkourian
    • Parkour Training Blog
Re: Mai multa activitate pe Forum !!!
« Reply #7 on: November 26, 2013, 10:02:45 AM »
Cred ca putem face asta relativ usor. De fiecare data cand postati un topic pe forum, impartasiti-l si pe grupul Traceurs de pe FB. Oamenii sunt hiper-activi acolo si daca vad ca e ceva postat pe forum, cu siguranta vor intra sa vada despre ce e vorba, si sa raspunda.

Justin

  • Guest
Re: Mai multa activitate pe Forum !!!
« Reply #8 on: January 20, 2014, 09:35:45 PM »
Nu stiu ... consider ca ar trebuii sa fie mai multa activitate pe forum  :cheesy: sa facem mai multe lucruri, discutii interesante legate de PARKOUR / FREERUNING / TRICKING sau jocuri cum ar fi cel organizat de Justin.(TRICKING)

O sa reincepem si cu jocuri dar sa vina primavara deoarece iarna nu prea avem cum . Desi ...