Author Topic: visul nostru!!  (Read 3376 times)

iulian

  • Nou venit
  • *
  • Posts: 2
  • Locatia: bacau
  • Prenume: iulian
visul nostru!!
« on: January 04, 2013, 11:32:12 PM »
Ce v.ati dori ca anul acesta sa faceti la antrenamente, ce ati dori sa obtineti ,? de exemplu sa progresati sau sa calatoriti prin alte orase de ce nu si in afara(trip)...spuneti.va orice dorinta !!

Cris

  • Staff Traceurs.RO
  • Administrator
  • Traiesc pe forum
  • *****
  • Posts: 516
  • Din infrangeri se nasc invingatorii
    • RebornEducation
Re: visul nostru!!
« Reply #1 on: February 01, 2013, 12:46:43 AM »
Cine nu vrea progres? Pana la urma o calatorie reusita (pentru mine) este o calatorie la finalul careia am depasit cel putin 99% din obstacolele intalnite/ traseele propuse.

Anu asta vreau timp sa ma antrenez cat mai mult! Dupa ce am timp o sa vreau sa fiu sanatos sa pot sa ma antrenez mult si in final daca sunt sanatos si am timp vreau sa imi ating obiectivele in ceea ce priveste antrenamentul meu.
Aceasta comunitate sprijina PARKOUR-ul, nu COMPETITIA - antrenati-va fara rivali !

Felyx

  • Nou venit
  • *
  • Posts: 28
  • Daca cazi de 7 ori,Ridicate de 8
  • Locatia: Caracal,Olt
  • Prenume: Felix
Re: visul nostru!!
« Reply #2 on: February 12, 2013, 09:23:58 PM »
Eu anul asta imi doresc sa ajung in Anglia-Weydbridge ceea ce e probabil pentru ca maicamea e acolo,si as vrea sa ies la un antrenament cu alex dagget orasul in care locuieste este doar la cativa km de weydbridge,poate e posibil,cine stie.

RazvanS

  • Nou venit
  • *
  • Posts: 9
  • Locatia: Galati
  • Prenume: Razvan
Re: visul nostru!!
« Reply #3 on: March 30, 2013, 08:25:09 AM »
Imi doresc sa merg iar in germania( da am fost si anul trecut si deaia este "iar" ) deoarece miau placut locurile de prin partea aia.Atunci nu prea faceam parkour adica nu eram chiar asa de infipt in acest sport.
Asa ca anul acesta voi descoperi noi locuri de antrenament pe care le voi impartasi cu voi daca se poate si veti vrea.

fishbonez

  • Nou venit
  • *
  • Posts: 1
  • Locatia: Alba Iulia
  • Prenume: Tudor
Re: visul nostru!!
« Reply #4 on: June 06, 2013, 01:05:08 PM »
Imi doresc sa-mi fac cat mai multi prieteni, cat mai multe tripuri, cat mai multa inspiratie sa ofer si sa primesc :) Progresul vine in timp, incet si sigur

Chachiy

  • Nou venit
  • *
  • Posts: 99
  • ,,De vor exista limite, noi ni le impunem singuri"
  • Locatia: Sf. Gheorghe - Covasna
  • Prenume: Mihai Ciprian
Re: visul nostru!!
« Reply #5 on: December 26, 2013, 12:27:11 AM »
     Eu imi doresc ca din anul ce urmeaza, 2014, sa facem o schimbare in spiritul comunitatii. E adevarat ca ne constientizam ca fiind o comunitate, dar intersocializam de multe ori fie cu aroganta, fie cu dezinteres.
     La nivel personal imi doresc:
- sa inving teribila frica de kong din urma accidentelor.
- sa stapanesc trio-flipurile ( front, back, side).
- sa am abilitatile de a ma cocotza ca cimpanzeul in locurile pe care reusesc sa ma sui la nivel mintal.
- sa ma infiltrez si sa fac 2-3 poze de pe acoperisul catorva cladiri publice si in constructie.
- sa obtin podium la 8 concursuri nationale de alergat.
- sa imi insusesc cateva tehnici de lupta corp la corp ( le-am cam dat uitarii pe cele ce le stiam ).
- sa alerg un maraton ( 42.2 km ).
- sa termin un triathlon (inot-ciclism-fuga).
- sa fac 5 tractiuni complete ( cu toracele deasupra barii ) consecutive.
- sa supravietuiesc 3 zile in natura folosindu-ma de minimul de echipament.
- sa-mi perfectionez tehnica de a trage cu prastia si de a arunca cutitul  :tongue:.
- sa imi insusesc cunostintele de a acorda primul-ajutor.
- sa reusesc performanta de a face 6 zile de antrenament din 7.
« Last Edit: August 28, 2014, 09:23:55 PM by Chachiy »

alex_under

  • Nou venit
  • *
  • Posts: 5
  • Sportul nu construieste caracterul,ci il dezvaluie
  • Locatia: Bucuresti
  • Prenume: Alex
Re: visul nostru!!
« Reply #6 on: February 25, 2014, 11:48:56 PM »
Anul asta imi doresc sa reiau progresiv antrenamentul tehnic parkour...conditionarea am inceput-o in urma cu ceva luni pentru ca asa este normal si sper sa am rezultate pozitive!
AlexUnder

Horatiu

  • Nou venit
  • *
  • Posts: 13
  • Locatia: Targoviste
  • Prenume: Horatiu Carpiuc
Re: visul nostru!!
« Reply #7 on: April 21, 2014, 11:46:07 AM »
Eu planuiesc sa-mi intaresc baza pentru tehnica in parkour, baza pe care am neglijat-o mult timp, nestiind cat de importanta e.
Pe langa asta vreau neaparat sa rup stretching-ul in doua,ori de cate ori am ocazia.:d