Author Topic: Darius - 17 ani - Hunedoara  (Read 1972 times)

Darius Burciu

• Nou venit
  • *
  • Locatia: Hunedoara
  • Prenume: Darius
Darius - 17 ani - Hunedoara
« on: December 28, 2012, 10:26:46 PM »
Vă salut din vestul ţării.Mă numesc Darius,am 17 ani şi sunt din Hunedoara.De 2 luni m-am reapucat de parkour.Am mai practicat în trecut,acum vre-o 2-3 ani,dar m-am lăsat,motivul principal fiind neseriozitatea/imaturitatea.

De ce m-am reapucat de parkour?
Pentru că mi-am dat seama că e singurul lucru care îmi place cu adevărat,de când eram mic copil,sărind precum Spider-Man şi până în prezent.
Consider că parkour-ul este mişcarea/gândirea/libertatea -toate la un loc- desprinse din firea umană,din natura noastră,şi anume,o parte din fiecare om,care trebuie dezvoltată.Personal,de ceva vreme sunt fascinat de corpul uman şi de capacităţile sale,lucru care a întărit şi mai mult idea de a reîncepe acest drum din nou,în a-mi depăşi limitele fizice şi mentale.

wutang

• Global Moderator
  • Dependent
  • No pain... No gain
Re: Darius - 17 ani - Hunedoara
« Reply #1 on: December 29, 2012, 02:10:17 PM »
Salut Darius !
->citeste regulile acestui forum .

->citeste continutul fiecarui Topic inca de la prima pagina (astfel nu vei fi pus in postura de a intreba ceva ce s-a mai intrebat sau sa dai sfaturi care s-au mai dat.)

Pentru orice nelamurire contacteaza un Administrator sau Moderator prin optiunea "Personal Message".
Bun venit in comunitate!
Develop your body, your mind and your spirit , follow your  way 
Parkour: hard work over time to accomplish skill
Learn the form, seek the formless, hear the soundless. Learn it all, now forget it all. Learn the way, now find your own way.
You have to take it as it happens, but you should try to make it happen the way you want to take it.
- Old German proverb
The individual who is best prepared for any occupation is the one ... able to adapt himself to any situation.
- Mortimer Smith
‎"Without knowledge, skill cannot be focused. Without skill, strength cannot be brought to bear and without strength, knowledge may not be applied."
- Alexander the Great's Chief Physician
If I can do this, I can do anything

Darius Burciu

• Nou venit
  • *
  • Locatia: Hunedoara
  • Prenume: Darius
Re: Darius - 17 ani - Hunedoara
« Reply #2 on: December 29, 2012, 09:54:59 PM »
este mai bine ca teai lasat si apucat iar pentru ca ai avut acel sentiment ca ceva lipseste sau nu eu asa presupun
eu cand nu fac parkour sau free run ,conditonare simt ca inebunesc pe perioade lungi cand am avut mana rupta
1 luna am zis ca mor am facut parkour cu o mana la un nivel foarte scazut.
dar sper ca vei ajunge la nivelul pe care il vrei aici ai multi sustinatori
Mulţumesc pt. reply,apreciez.
Salut Darius !
->citeste regulile acestui forum .

->citeste continutul fiecarui Topic inca de la prima pagina (astfel nu vei fi pus in postura de a intreba ceva ce s-a mai intrebat sau sa dai sfaturi care s-au mai dat.)

Pentru orice nelamurire contacteaza un Administrator sau Moderator prin optiunea "Personal Message".
Bun venit in comunitate!
Mulţumesc,o să mă uit.